سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
نبرد ایران و اسرائیل
[ و او را از ایمان پرسیدند ، فرمود : ] ایمان بر چهار پایه استوار است ، بر شکیبایى ، و یقین و داد و جهاد . و شکیبایى را چهار شاخه است : آرزومند بودن ، و ترسیدن ، و پارسایى و چشم امید داشتن . پس آن که مشتاق بهشت بود ، شهوتها را از دل زدود ، و آن که از دوزخ ترسید ، از آنچه حرام است دورى گزید ، و آن که ناخواهان دنیا بود ، مصیبتها بر وى آسان نمود ، و آن که مرگ را چشم داشت ، در کارهاى نیک پاى پیش گذاشت . و یقین بر چهار شعبه است : بر بینایى زیرکانه ، و دریافت عالمانه و پند گرفتن از گذشت زمان و رفتن به روش پیشینیان . پس آن که زیرکانه دید حکمت بر وى آشکار گردید ، و آن را که حکمت آشکار گردید عبرت آموخت ، و آن که عبرت آموخت چنان است که با پیشینیان زندگى را در نوردید . و عدل بر چهار شعبه است : بر فهمى ژرف نگرنده ، و دانشى پى به حقیقت برنده ، و نیکو داورى فرمودن ، و در بردبارى استوار بودن . پس آن که فهمید به ژرفاى دانش رسید و آنکه به ژرفاى دانش رسید از آبشخور شریعت سیراب گردید ، و آن که بردبار بود ، تقصیر نکرد و میان مردم با نیکنامى زندگى نمود . و جهاد بر چهار شعبه است : به کار نیک وادار نمودن ، و از کار زشت منع فرمودن . و پایدارى در پیکار با دشمنان ، و دشمنى با فاسقان . پس آن که به کار نیک واداشت ، پشت مؤمنان را استوار داشت ، و آن که از کار زشت منع فرمود بینى منافقان را به خاک سود ، و آن که در پیکار با دشمنان پایدار بود ، حقى را که بر گردن دارد ادا نمود ، و آن که با فاسقان دشمن بود و براى خدا به خشم آید ، خدا به خاطر او خشم آورد و روز رستاخیز وى را خشنود نماید . و کفر بر چهار ستون پایدار است : پى وهم رفتن و خصومت کردن و از راه حق به دیگر سو گردیدن و دشمنى ورزیدن . پس آن که پى وهم گرفت به حق بازنگشت ، و آن که از نادانى فراوان ، خصومت ورزید ، از دیدن حق کور گشت ، و آن که از راه حق به دیگر سو شد ، نیکویى را زشت و زشتى را نیکویى دید و مست گمراهى گردید ، و آن که دشمنى ورزید راهها برایش دشوار شد و کارش سخت و برون شو کار ناپایدار . و شک بر چهار شعبه است : در گفتار جدال نمودن و ترسیدن و دو دل بودن ، و تسلیم حادثه‏هاى روزگار گردیدن . پس آن که جدال را عادت خود کرد ، خویش را از تاریکى شبهت برون نیاورد ، و آن که از هر چیز که پیش رویش آمد ترسید ، پیوسته واپس خزید ، و آن که دو دل بود پى شیطان او را بسود ، و آن که به تباهى دنیا و آخرت گردن نهاد هر دو جهانش را به باد داد . [ و پس از این سخن گفتارى بود که از بیم درازى و برون شدن از روش کارى که در این کتاب مقصود است نیاوردیم . ] [نهج البلاغه]
تاثیر مصرف مکمل گلوتامین به دنبال یک فعالیت شدید - طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
 RSS |صفحه اصلی سایت |ارتباط با من| درباره من|پانل اصلی سایت
: جستجو
اوقات شرعی
جمعه 93/8/9
» درباره من
تاثیر مصرف مکمل گلوتامین به دنبال یک فعالیت شدید - طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دکتر رحمت سخنی
آدرس تماس با دکتر رحمت سخنی : آذربایجان غربی - اورمیه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) اورژانس dr.rahmat.sokhani@gmail.com

» پیوندهای روزانه
سومین وبلاگ ویژه پزشکی ورزشی ایران [337]
گروه کوهنوردی رستاران ( مقالات پزشکی ورزشی ) [338]
آ ژانس بدن سازی ایرانیان [357]
سایت آسیبهای تاندونی [502]
دو میدانی [220]
سایت دکتر فرید عباسی یا پزشکی کوهستان [274]
فیزیولوی ورزش و طب ورزشی [673]
سایت تخصصی بدن سازی [562]
سازمان تخصصی خبر ورزشی [120]
اولین سایت تخصصی کوه نوردی در ایران [348]
اعتیاد هرگز ، ورزش هر روز [191]
تغذیه و طب ورزشی [547]
تغذیه در ورزشکاران [477]
طب ورزشی - تربیت بدنی [659]
پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران [127]
[آرشیو(15)]

» عضویت خاص و عادی
 

Powered by WebGozar


» فهرست موضوعی یادداشت ها
ورزشهای مفید دربیماران هموفیلی . ورزش . مصرف غیر اصولی . ماهیگیری . گالری پزشکی . عوارض مصرف غیر اصولی . صدمات ناشی ازورزش شنا . صدمات ناشی ازورزش ژیمناستیک . صدمات ناشی ازورزش بوکس . صدمات بدنی ناشی ازورزش کشتی . صدمات بدنی ناشی ازفوتبال . سایتهای مشاوره رایگان پزشکی آذربایجان غربی . خطرات مسابقات دو . تمرینات ورزشی . آلبوم چهارم عکس پزشکی . آسیبهای ورزش ماهیگیری . آسیبهای ناشی ازورزش والیبال . آسیبهای ناشی ازورزش رزمی . آسیبهای ناشی ازورزش تنیس . آسیبهای ناشی ازورزش بسکتبال . آسیبهای بدنی ناشی از ورزش . آرتروزکمر . آرتروز زانو . آرتروز . آب در ورزشکاران .
» آرشیو مطالب
آرشیو مطالب نوشته شده قبلی

» لوگوی سایت


» لینک دوستان
.: شهر عشق :.
طب اورژانس دکتر رحمت سخنی
طب نظامی دکتر رحمت سخنی
پزشکی فوق تخصصی دکتر رحمت سخنی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی
ایده بین المللی
عــــشقـــــولـــــک
دکتر علی حاجی ستوده
تو میتونی !! دانلود سرگرمی عکس کلیپ آهنگ mp3 اس ام اس
دوپینگ و عوارض ان
نشاط
پیک تندرستی
فدراسیون پزشکی ورزشی ایران
مرکز اطلاع رسانی اذربایجانیهای مقیم خارج کشور
iranmania
دکتر سید محسن صالحی توکا, روانشناس ورزش
اخبار ورزشی ایران و جهان
طب ورزشی
سایتهای ورزشی
دکترای حرفه ای فیزیوتراپی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب » میربهزادمیراسمعیلیان

» نظر سنجی

http://www.k3cod.com">جدیدترین قالب وبلاگ


http://www.k3cod.com">خدمات وبلاگ نویسان جوان

»» تاثیر مصرف مکمل گلوتامین به دنبال یک فعالیت شدید

 

 

تاثیر مصرف مکمل گلوتامین بر سطح ایمونوگلوبولین های سرمی به دنبال یک فعالیت شدید

 

دکتر محمدحسن انصاری(دانشیاربیوشیمی و عضو هیئت عتمی دانشگاه علوم پزشکی اورمیه )

 

گلوتامین در سیستم ایمنی به عنوان منبع مهم تامین انرژی عمل میکند. در تمرینات شدید و دراز مدت سطح گلوتامین پلاسما کاهش پیدا کرده و نشانه هایی از علائم عفونت در ورزشکاران دیده می شود.

در یک مطالعه نیمه تجربی از بین 48 دانشجوی ورزشکار که جهت ورود به مطالعه اعلام آمادگی کرده بودند، آزمایشات زیر به عمل آمد.

آزمودنی ها در طی 45 دقیقه بعد از انجام تست بروس بر روی ترید میل، مکمل تهیه شده از گلوتامین و یا دارونما مصرف نمودند. نمونه های خونی در 4 مرحله در جلسه اول: قبل از تمرین، بلافاصله بعد از تمرین، پس از مصرف مکمل یا دارونما و در جلسه دوم: پس از مصرف مکمل یا دارونما از آزمودنی ها اخذ شد. داده ها پس از جمع آوری در بانک اطلاعات کامپیوتری ذخیره گردید.

نتایج نشان داد که پس از مصرف مکمل گلوتامین تنها ایمونوگلوبولین G تغییر معنی داری داشته (P = 0/003) و به میزان 37/37 درصد نسبت به مقادیر قبل از فعالیت کاهش یافته است و ایمونوگلوبولین های دیگر تحت تاثیر مصرف مکمل گلوتامین تغییر معنی داری نداشته اند

پس می توان نتیجه گیری نمود که تاثیر مصرف مکمل گلوتامین بعد از تمرین در ارتباط با کاهش سطح ایمونوگلوبولین G به مقدار 37/37 درصد نسبت به مقادیر پس از فعالیت بدنی معنی دار بوده است و لذا پیشنهاد می شود به منظور حفظ سلامت ورزشکاران در طول فصل مسابقات، پزشکان تیم نسبت به تجویز اصولی گلوتامین به مورزشکاران اقدام نمایند. جهت حصول بهترین نتیجه از مصرف گلوتامین، لازم است مقدار و جدول زمان بندی مصرف آن توسط متخصصان تغذیه تعیین گرددارسال سوالات و نظرات ()
ارسال کننده متن فوق: » دکتر رحمت سخنی ( یکشنبه 86/4/24 :: ساعت 10:15 عصر )

Google
»» لیست کل یادداشت های این سایت
جیمیل جدید دکتر رحمت سخنی برای مشاوره رایگان پزشکی
عوارض مصرف غیر اصولی آب در ورزشکاران
پیشگیری از آسیبهای ورزش ماهیگیری
صدمات بدنی ناشی ازفوتبال
خطرات مسابقات دو
آسیبهای ناشی ازورزش والیبال
صدمات ناشی ازورزش شنا
آسیبهای ناشی ازورزش رزمی
آسیبهای ناشی ازورزش تنیس
صدمات بدنی ناشی ازورزش کشتی
[عناوین آرشیوشده]